Son Eklenenler
Windows Phone Kullanıcılarına Bomba Haber!

Windows Phone Kullanıcılarına Bomba Haber!

Yeni işletim sistemi yaklaştıkça, hakkında çıkan haber ve iddiaların da ardı arkası kesilmiyor elbette. Bu seferki iddia, Windows Phone kullanıcılarını sevindirebilir de, üzebilir de: Windows Phone 8.1 yüklü mobil telefonlara gelecek olan Windows 10’un, BlackBerry 10 OS ve Sailfish OS’e benzer şekilde Android uygulamalarını da çalıştırabileceği öne sürüldü. Konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama, doğrulama ya da yalanlama yok şu an için. Fakat burada tartışılması gereken başka bir konu var diyebiliriz.
İlk başta kulağa oldukça mantıklı gelen bu söylenti, kimi kullanıcılara göre Windows Phone platformuna zarar verebilir. Uygulama geliştiricileri, Android sürümü varolduğu için Windows Phone uygulaması yazmak gibi bir yükün altına girmeyebilirler Tabi burada, “Universal Apps” konseptinin ne kadar benimseneceği de önemli; zira Android uygulamaları için atılabilecek bir adım, bu konsepte zıt bir konuma getirebilir Microsoft’u.

Peki,Android sürümü kullanılsa sadece? O konuda da pek çok kullanıcının endişeleri var. Özellikle BlackBerry 10 OS’in, pek çok Android uygulamasını tam manada ve sorunsuzca çalıştıramadığı biliniyor. Bir diğer can sıkıcı konu da, Android uygulamaları ile Windows işletim sisteminin arayüzünün birbirine son derece zıt olması. İki platformun tasarım anlayışı ve dili birbirinden çok farklı; bu da Windows Phone’un bütünsellik havasını bozacak ve canlı kutucuklar gibi kimi ekstraların kullanım dışı kalmasına neden olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İşte LG G4 Satış Fiyatı ve Özellikleri! başlıklı makalemizde g4, LG ve lg g4 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.