Son Eklenenler
iPhone 6 Batarya Kapasitesi ve Kamera Megapikseli Hakkında Sızan Fotoğraflar

iPhone 6 Batarya Kapasitesi ve Kamera Megapikseli Hakkında Sızan Fotoğraflar

Üretim aşaması uzayınca, iPhone 6 ile ilgili hergün bir iddia, bir sızıntı haberi ortaya çıkıyor. Bugün aldığımız habere göre kamera modülü ve cihazın batarya ömrü ile ilgili olarak bu iki önemli bileşen hakkındaki sızan bilgilere bakacağız.

Apple cihazın verimliliğini ve genel optimizasyonunu geliştirmek için piyasaya çıkan her yeni iPhone modelinde çaba göstermeye devam ediyor olsa bile, büyük ölçüde pil ömrü ile ilgili olumsuz etiketler ile halen mücadele ediyor. Tabii, oldukça zorlu bir yol. Çünkü iPhone kullanıcıları dokunmatik kimliği, yeni işlemciler ve diğer daha hayali özellikleri düşlerken pil ömrünün bu özellikler ışığında arttırılması imkanların oldukça zorlanmasını gerektiriyor.

iPhone-6

Bugünün kaçak iPhone 6 4.7-inç varyantı iPhone 5s modeli gibi 1560 mAh üzerinde kayda değer bir kapasitede yani tahminen en az 1810 mAh pile sahip olacaktır ve iPhone 6 bataryasıyla ilgili yeni bir rapor da bu bilgiyi doğruluyor. Apple cihazı mümkün olduğunca ince tutmak için, kibar bir iPhone 6’nın sunulabilmesi için, cihazın boyutlarından fedakârlık edecek gibi görünüyor. Nitekim, düşünüldüğünde 7mm de ince ve şık bir boyut.

iPhone-6-batarya

Her yeni iPhone sürümü ile, Apple daha mutlu tüketiciler görmek için çalışıyor elbette. Bu bağlamda duyumlarımıza göre, Çin dışında ülkelerden parça temini konusunda çalışmalar da yapılmakta. İddiaya göre, Sony’nin Exmor IMX220 sensörü etrafında hazırlanan ve hem de 1080p video kaydı sunan , 13-megapiksel, 1/2.3 bir sensör “sensör 8-megapiksel, 1/3.2 diyafram değeri ile iPhone5s modelinden önemli bir geçiş sağlayacaktır.

iPhone-6-exmor

Samsung’un Galaxy S5 modeli gerçekten üst sınıf akıllı telefonlar konusunda nokta-ve-çek deneyim sınırlarını zorladı. Lumia uzun bir süredir bunu yapıyor olmasına rağmen, S5 popülaritesi yine de gözle görülür seviyede idi. Bakalım Galaxy S5, Apple’ın şöhretini sarsmış mı olacak yoksa tam tersi mi olacak.

Eğer bu son gelişmelerden haberdar olmak isterseniz bizi takip edin ya da kulağınıza gelen haberleri yorumlarınızı aşağıda paylaşarak duyurun!

Bir önceki yazımız olan Chrome: "Bu sayfayı çevirmek ister misiniz?" Sorununun Çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 yorum

  1. iphone hayranı

    Şu iPhone 6 bir an önce çıksa da rahatlasak.

  2. yorumsuz güzellik,şıklık…IPONE ve diğerleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.