Son Eklenenler
Apple, iPhone ve iPad için Bir Haftalık uzun pil ömrü getirmek için yola çıktı

Apple, iPhone ve iPad için Bir Haftalık uzun pil ömrü getirmek için yola çıktı

Apple geçen çok daha iyi her yeni iOS cihazı yapmış olsa da, bu mucize eseri cihaz önceki modele göre daha ince ve daha hafif olsa da, tüketicilerin sahip olduğu bir ortak görüş azalan pil ömrü olduğunu gösteriyor. IPhone ve iPad seven birçok kişi, bu kadar iyi inşa edilmiş, şık ve zengin özelliklere sahip cihaz ile haklı olarak batarya bitti gibi bir telaşa düşmek istemiyor. Görünüşe göre ise, Tim Cook bu konuda şirketini MacBook gibi diğer ürünler de dahil olmak üzere, onların içine yakıt hücreleri gömerek bir hafta kadar uzun dayanabilen Akıllı Enerji ile batarya ömrü sorununu aşmak konusunda yönlendiriyor.

Rapor İngiliz Daily Mail tarafından yayınlandı. Görünüşe göre, bu yeni teknoloji bizim sevgili cihazlarımızın tükettiği batarya, pil ömrü konusunda devrim ve gücü korumak olabilir. Özünde, yakıt hücreleri; verimli elektrik, kimyasal, yakıt tabanlı enerji dönme yeteneğine sahip. Apple ve Intelligent Energy arasındaki bu gizli rendezvouses sadece tartışma aşamasında olmasına rağmen, dijital sanayi üzerindeki potansiyel etkisi halen bilinmiyor.

apple-uzun-pil-omru

Şu anda mümkün olandan oldukça daha uzun pil ömrü ile çalışan iPhone, iPad ve MacBook gibi cihazlar daha uzun şarj tutarak son derece verimli bir sistem sağlayabilir, ama sürecin de görünüşte yeşil ve çevre dostu olması önemli tabi. Bu gerçek olamayacak kadar iyi sesler Daily Mail kaynağından geliyor. İngiltere merkezli Intelligent Energy’nin, patentli teknolojilerinin bazılarının kullanımları ile ilgilenen büyük bir iş ortağı olduğu, ve Mail’in haberine göre ise ABD merkezli muhbir, temas halindeki bu şirketin Apple olduğu söyleniyor.

Joe O’Sullivan, eski bir Apple çalışanı. Şuanda ise Intelligent Energy firmasında COO. Bu iddiaların herhangi bir gerçekliği var mı, bunu ancak biz zamanla göreceğiz. Fakat günlerce çalışan ürünlerin fikrini kabul edelim ki heyecan ile bekleyeceğiz. Bu iddialar hakkında daha fazla kişi güzel haberler bekliyor diye düşünüyoruz.

apple-uzun-pil-omru-2

Intel’in Haswell işlemcilerini seviyor. Önceki, Ivy Bridge destekli seri üzerinde pil saat ekleyerek, MacBook aralığını yeni bir yaşamsal alana ayırdı. Fakat Apple ve Intelligent Energy, firmalarından biz bu küçük adımların aksine büyük sıçramalar bekliyoruz ve bir haftalık pil ömrü ile, önemli bir olay için çabalıyorlar. Eminiz ki o gün de gelecektir.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/money/markets/article-2689140/Fuel-cell-firm-Intelligent-Energy-working-Apple.html

Bir önceki yazımız olan Android'de AÇIK! Hesabınızdan aramalar yaparak liralarınızı harcıyor! başlıklı makalemizde açık, Android ve izinsiz arama hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.